سامسونگ و ال‌جی تولید نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر را افزایش می‌دهند

یک گزارش جدید از Korea Heral می‌گوید که ال‌جی و سامسونگ پس از کاهش درآمد ازطریق LCD تولید صفحه‌نمایش‌های خمیده OLED را افزایش داده‌اند. سامسونگ ادعا می‌کند که تکنولوژی OLED در سال آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت. اما آن‌ها برنامه‌ بسیار بزرگتری برای این نوع از نمایشگرها در نظر دارند. پانل LCD در سال گذشته 131.4 میلیون دلار درآمد داشته در صورتی که درآمد امسال آن 129 میلیون دلار بوده است و همین مسئله موجب شده تا هر دو کمپانی کره‌ای در پی راهی برای جبران این کاهش در پیش بگیرند.
حرکت به سمت صفحه‌نمایش OLED را می‌توان با نگاهی به سمت اطلاعیه‌های قبلی سامسونگ فراگرفت، برای مثال آنها اعلام کردند که قصد تولید صفحه‌نمایش‌های شیشه‌ای OLED را برای تلویزیون‌های هوشمند خود دارند. همچنین این کمپانی نمایشگرهای OLED اپل‌واچ را نیز تولید می‌کند. سامسونگ بزرگ‌ترین نوآور در این بخش به شمار می‌رود و مدتی است که حدس و گمان‌هایی در رابطه با تولید صفحه‌نمایش‌های منحنی توسط این کمپانی به گوش می‌رسد. به گفته سامسونگ، درآمد حاصل از صفحه‌نمایش‌های OLED تا پایان امسال در حدود 11.8 میلیون دلار تخمین زده شده است که در مقایسه با سال 2014 حدود 36 درصد افزایش خواهد داشت.
در حقیقت تولید انبوه صفحه‌نمایش‌های OLED نسبت به LCD‌های سنتی دشوارتر است که همین موضوع دلیلی برای افزایش هزینه تولید خواهد بود. در حال حاضر سامسونگ 39،000 واحد OLED در هر ماه تولید می‌کند که این میزان در سه ماهه اول سال 2016 تقریبا به 63،000 واحدافزایش خواهد داشت. لی چانگ هون، مدیر بخش اجرایی سامسونگ در این باره می‌گوید:

ما مشکلات موجود برای تولید نمایشگرهای منعطف OLED را برطرف کرده‌ایم و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید، به‌منظور پاسخ‌گویی به تقاضای بازار در این مورد هستیم.

منبع نوشته:sammobile

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *