سامسونگ تولید رم اسمارت فون‌ها را افزایش می‌دهد


سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه‌های DRAM در جهان با سهم بازار 44.1 درصدی است، اما به دلیل کاهش خرید و فروش کامپیوتر به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال تطبیق خود با شرایط بازار جدید است. با توجه به اطلاعاتی که از درون خود صنعت منتشر شده است، این شرکت در حال آماده سازی خود برای افزایش تولید تراشه رم تلفن‌همراه هست. Korea Herald گزارش داد که سامسونگ در حال کاهش تولید تراشه DRAM کامپیوتر تا 30 درصد است و تصمیم دارد به جای آن در زمینه رم موبایل تولید خود را افزایش دهد. منابع نشان می‌دهند که غول‌ تکنولوژی کره‌جنوبی با افزایش تولید رم‌های با کیفیت به همراه تراشه‌های SOC خود درصد نفوذ خود را در آیفون‌های بعدی افزایش دهد.
سامسونگ در این باره می‌گوید:

ما نمی‌توانیم جزئیات بیشتری در مورد کاهش تولید رم‌های کامپیوتر بیان کنیم. با این حال، ما به دنبال گسترش فروش محصولات رده‌بالا همچون اسمارت‌فون‌ها و رم‌های کامپیوتر هستیم.

با توجه به گزارش‌های منتشر شده از درآمد شرکت، به نظر می‌رسد که سامسونگ از بهبود تجارت خود در زمینه گوشی‌های هوشمند نامید شده، که این موضوع بیشتر به نیمه هادی‌ها برای افزایش درآمد و سود وابسته است. بخش نیمه هادی سامسونگ در سه ماهه سال 2015 موفق به کسب سود 2.92 میلیارد دلاری شده است درحالی که بخش موبایل این شرکت همچنان درآمد 2.36 میلیارد دلاری را تجربه می‌کند.

منبع نوشته:sammobile

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *