در وب‌سایت اپل امکان خرید آنلاین آسان‌تر و سریع‌تر از گذشته می‌شود


اپل با ایجاد تغییراتی در فروشگاه اینترنتی‌ خود خرید آنلاین محصولاتی همچون آیفون، آیپد و اپل‌واچ را برای مشتریان خود ساده‌تر و سریع‌تر کرده است. پیش از این برای خرید در این فروشگاه ابتدا باید لینک “learn more” را برای مشاهده جزئیات بیشتر محصول باز می‌کردید و پس از آن خرید را انجام می‌دادید ولی اکنون یک لینک “buy” در کنار دستگاه‌های اپل اضافه شده است که در این صورت برای خرید یک محصول دیگر نیازی نیست به صفحه‌ای جداگانه منتقل شوید.

با توجه به نظر Sucharita Mulpur، تحلیلگر تجارت الکترونیک برای تحقیقات فورستر، طراحی مجدد وب‌سایت اپل امکان فروش بیشتری را فراهم می‌آورد همچنین وی اشاره کرد که نیمی از ترافیک جهان توسط تلفن‌همراه ایجاد می‌شود و مدت زمان زیادی طول کشیده تا وب‌سایت اپل بهینه سازی شود. بر طبق نظرسنجی که فورستر با نام “چه کسی در تجارت الکترونیک بهتر است؟”در سال گذشته انجام داده بود، اپل در میان 20 سایت برگزیده قرار گرفته بود. از طرف دیگر اپل یکی از کمپانی‌هایی است که با معرفی آیفون در سال 2007 برای پیشبرد تجارت الکترونیک تلفن‌همراه تلاش فراوانی انجام داده است و در سال 2010 نیز آیپد را برای علاقمندان به خرید گجت‌های اپل معرفی کرد، پس درک اینکه پس از این همه مدت اپل تازه به فکر بهینه‌سازی .وب‌سایتش افتاده اندکی ناباورانه است.
به گفته فورستر اکثر محصولات اپل از طریق عمده‌فروشان توزیع شده است. اما او می‌گوید که وب‌سایت اپل برای کشورهایی که در آنها تعداد فروشگاه‌های اپل کم است بسیار مهم است. در حال حاضر اپل نمایش اطلاعات بیشتر و خرید محصول را از هم جدا کرده و در نتیجه این تغییرات کاربران آسان‌تر و سریع‌تر از قبل می‌توانند خرید‌ کنند.
در بیانیه‌ای اپل می‌گوید:

مشتریان ما تمایل دارند تا در یک مکان هم محصولات را بررسی کنند و هم خرید کنند به همین دلیل هدف از طراحی مجدد وب‌سایت فراهم آوردن امکانی ساده برای خرید کاربران هست تا مجبور نباشند برای خرید به صفحه‌ای جداگانه منتقل شوند.

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *