مایکروسافت و اخراج 2300 کارمند شاغل در واحد توسعه موبایل فنلاند!

microsoft-mobile-02_story (1)

مایکروسافت این روزها سخت به دنبال سهم بیشتر در دنیای اسمارت فون‌هاست و برای رسیدن به آرزوهایش تاوان‌های زیادی را پس داده و تصمیمات سختی را نیز گرفته! در آخرین اقدام این غول ردموندی، گویا تصمیم بر این شده که عذر 2300 نفر از کارکنان بخش موبایل فنلاند خواسته شود. جالب است بدانید که این کارکنان پیش‌تر در خدمت نوکیا بوده‌اند و حالا کارشان به اینجا کشیده شده!!

این نخستین باری نیست که مایکروسافت اقدام به اخراج کارمندانش می‌کند و می‌توان سال گذشته را شروعی بر اخراج‌های پی در پی کارکنان در نظر گرفت. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت نیز چندی پیش به صورت کاملا خصوصی با کارکنان صحبت کرده بود و از آنها خواسته بود که منتظر تصمیمات سختی باشند که گویا حالا زمانش فرا رسیده!

امروز و بر اساس خبرهای خبرگزاری رویترز، مایکروسافت یکی از 3 واحد اصلی موجود در فنلاندش را تعطیل می‌کرد. البته احتمال تعطیل شدن دو واحد دیگر کم است اما انتظار داریم که برخی از افراد آنجا نیز اخراج شوند.

این کمپانی به تازگی اعلام کرد که علاوه بر این تصمیمات سخت، در آینده اسمارت فون‌های کمتری را روانه بازار می‌کند و دیگر دم به دقیقه شاهد یک مدل ویندوزی جدید نخواهیم بود.

نظر شما در این باره چیست؟!

 

منبع نوشته:neowin

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *