آیفون 6 با استفاده از سلول‌ سوختی می‌تواند تا یک هفته شارژدهی داشته باشد

apple iPhone 6

آیفون 6 شما در یک استفاده معمولی تا چه میزان شارژدهی خواهد داشت؟ مسلما در اکثر مواقع بیش از یک روز نمی‌توانید با دستگاه دلبندتان کار کنید؛ چرا که شارژ آن به اتمام می‌رسد. اینگونه است که استفاده از دستگاه تا یک هفته به یک آرزو برای دارندگان اسمارت فون ها تبدیل شده. اما حالا کمپانی انگلیسی Intelligent Energy (انرژی هوشمند) به رویای شما رنگ واقعی بخشیده است.

این کمپانی توانسته تا یک سلول سوختی شامل گاز هیدروژن و اکسیژن را درون یک آیفون 6 معمولی قرار دهد و کاری کند که این دستگاه با یک بار شارژ تا یک هفته قابل استفاده باشد که در نوع خود فوق‌العاده است. این دستگاه یک آیفون ۶ معمولی است و نه طراحی آن تغییر داشته و نه در کارایی‌اش لطمه‌ای وارد شده! البته روش شارژ آن نیز کمی متفاوت است و برای فول کردن آن می‌بایست گاز هیدروژن را از طریق جک 3.5 میلی‌متری هدفون وارد دستگاه کنید.

مدیر عامل این شرکت ضمن اعلام اینکه این فناوری برای نخستین بار در جهان مورد استفاده قرار گرفته، گفت:

ما موفق به ساخت یک سلول بسیار نازک شده‌ایم و می‌توانیم ضمن حفظ باتری اصلی، آن را در هر دستگاهی قرار دهیم، بدون آنکه تغییری در ظاهر دستگاه ایجاد شود.

البته یک تغییر جزئی در برخی مدل‌ها لازم است. چرا که استفاده از این فناوری موجب می‌شود که کمی بخار آب از دستگاه خارج شود، بنابراین لازم است که دستگاه دارای منافذ ریزی در بخش پشتی خود باشد. آن‌ها آیفون را به این دلیل انتخاب کرده‌اند که در طراحی آن از پیش برخی سوراخ‌های ریز در زیر دستگاه وجود داشت، بنابراین بخار آب از آنجا به‌راحتی خارج می‌شد.

این تکنولوژی در حال حاضر یک نمونه اولیه است و تا عرضه عمومی آن زمان زیادی باقی مانده. البته مسئولان این کمپانی اعلام کرده‌اند که به دنبال یک شریک تجاری مناسب نیز هستند.

جالب است بدانید که این کمپانی پیش‌تر با اپل در ارتباط بوده و گفته می‌شود که در اواسط سال 2014 میلادی این دو با یکدیگر همکاری کرده‌اند و در آن زمان کمپانی Intelligent Energy مشغول استفاده از سلول‌های سوختی در مک بوک‌های اپل بوده است. ناگفته نماند که اپل پتنت استفاده از سلول‌های سوختی را پیش‌تر به نام خوب به ثبت رسانده است. در حال حاضر نیز شارژرهای سوختی قابل حمل کمپانی Intelligent Energy در فروشگاه‌های اپل به فروش می‌رسد.

نظر شما در این باره چیست؟!

 

منبع نوشته:yahoo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *