اختصاصی زاناتک: ال‌جی جی 4 بعد از یک ماه استفاده چگونه به‌نظر می‌رسد؟!

LG G4 Zanatech (7)
LG G4

به طور معمول در وب‌سایت‌های فعال در حوزه تکنولوژی شاهد بررسی‌های تخصصی گجت‌های موجود در بازار هستیم و عمده این بررسی‌ها در مدت زمانی اندک انجام گرفته است. آن‌هم درست زمانی که گجت مورد نظر تازه به دست نویسنده رسیده. خب انجام چنین کاری بسیار خوب و پسندیده است اما هیچ دستگاهی در روزهای اول عیب و ایرادی نخواهد داشت و این گذر زمان است که مشخص می‌کند مشکل در کجاست و یار دلبندتان چه نقصی دارد. ما نیز ابتدا یک بررسی کامل و مفصل را از آخرین پرچمدار کمپانی کره‌ای ال‌جی یعنی جی 4 انجام دادیم و حال قصد داریم تا برای‌تان بگوییم که پس از یک ماه زندگی با این مدل چه بلایی، سرش آمده و آیا همچون روز اول چون نگینی بر پیکره ال‌جی می‌درخشد یا خیر؟! پس با زاناتک همراه باشید.

قاب چرمی، خاص و زیباست اما…

ال‌جی جی 4 در نسخه‌های متفاوتی عرضه می‌شود. پلاستیکی، چرمی و در نسخه سفید رنگ سرامیکی! حال ما با نسخه‌های سرامیکی و پلاستیکی این مدل کاری نداریم چرا که تنها سعادت زندگی با نسخه چرمی را داشتیم. خب بدنه چرمی دستگاه حس بسیار خوبی را به شما منتقل می‌کند و این قاب چرمی خیلی‌ ‌هم خاص و زیباست اما کیفیتش چندان بالا نیست! پس از گذشت کمتر از یک هفته از زندگی مشترک‌مان (!) یک فرورفتگی در کنار کلیدهای پاور و کنترل صدا بر روی بدنه چرمی به‌وجود آمد در حالیکه ما خیلی هم خوب و محترمانه با او برخورد کرده بودیم! راستش را بخواهید هنوز هم نمی‌دانم که آن فرو رفتگی چرا و چگونه به‌وجود آمده بود!!

LG G4 Zanatech (6)

بعد از مدتی استفاده از دستگاه و مسلما چندین بار قرار دادن در جیب، با صحنه عجیبی مواجه شدیم! دقیقا ۴ گوشه دستگاه دچار پوسیدگی شده بود و رنگش کمی تیره‌تر از سایر قسمت‌ها بود که دلیل آن را می‌توان قرار گرفتن در جیب و تماس ۴ نقطه با این‌ سو و آن سو دانست. از آنجایی که ما راست دست بودیم و گوشی را با دست راست‌مان در دست می‌گرفتیم، کناره‌های سمت چپ دستگاه، درست در جایی که چهار انگشت دست راست جای خوش می‌کنند، بدنه چرمی دچار پوسیدگی شد! تصاویر زیر خود گویای همه چیز هستند. (برای تماشای بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید)

همانطور که می‌دانید جی 4 در وسط قاب چرمی‌اش یک دوخت را میزبانی می‌کند که جلوه خاصی را به دستگاه بخشیده است. بعد از یک ماه زندگی با این مدل، این دوخت همچون روز اول خیلی سفت و محکم در جایش قرار گرفته اما همچون روزهای اول زیبا نیست و کمی رنگ از رخسارش پریده است.

LG G4 Zanatech (5)

فریم دستگاه بدون تغییر ماند!

خوش‌بختانه یا متاسفانه در هنگام زندگی مشترک‌مان هیچگاه دعوای‌مان نشد (!) بنابراین از هم جدا نشدیم و دستگاه نیز از جایی سقوط نکرد! در نتیجه فریم آن کاملا صاف و بدون خط و خش است و ما هم نمی‌دانیم اگر از جایی سقوط کند و نقش بر زمین شود چه بلایی سرش خواهد آمد!

یکی از مشکلات پرچمدار سابق همین کمپانی، یعنی جی 3 این بود که پس از چند روز به هزار و یک دلیل ممکن در بالای میکروفون دستگاه که درست در سمت چپ پورت میکرو یو‌اس‌بی جای خوش کرده، یک خط می‌افتاد! البته خط که نمی‌شود گفت! بهتر است بگوییم که آن بخش در تمام ال‌جی جی 3های بازار ترک برداشته است! اگر شما نیز جی 3 دارید، نگاهی به آن قسمت بیندازید. حالا و در جی 4 گویا ال‌جی توانسته که مشکل را حل کند و در حال حاضر پس از یک ماه زندگی با این مدل شاهد چنین موردی نبوده‌ایم.

LG G4 Zanatech.ir (2)
بالا: ال‌جی جی 4 پایین: ال‌جی جی 3

محافظ صفحه نمایش همچنان قابل استفاده است

در اینجا منظورمان از محافظ صفحه نمایش شیشه‌های گوریلا نیست! منظورمان همان ورق‌های بعضا پلاستیکی است که همین حالا در هر مغازه‌ای یافت می‌شود و همگان از آن به عنوان محافظ صفحه نمایش یاد می‌کنند. همانند هر گجت دیگری زمانی که ال‌جی جی 4 را از جعبه‌اش خارج می‌کنید، یک محافظ را بر روی صفحه نمایش آن می‌بینید. اما تفاوت جی 4 با سایرین در این بود که این محافظ خیلی خوب و محکم بر روی نمایشگر کشیده شده بود در نتیجه همچون سایر گجت‌ها نیازی نبود که آن‌را از روی صفحه برداریم.

LG G4 Review Zanatech.ir (45)

حالا پس از یک ماه استفاده، این محافظ همچون روز اول در جایش قرار گرفته و هنوز هم نیازی نیست که آن‌را برداریم!. معمولا کمپانی‌های سازنده دستگاه‌های دارای نمایشگر، چنین محافظ‌هایی را بر روی صفحه قرار می‌دهند تا زمانی که دستگاه‌ها را برای اولین بار از جعبه‌اش خارج می‌کنید، شاهد خط و خشی که ممکن است بر اثر حمل و نقل بردارد، نباشید. اما ال‌جی گویا از همان ابتدا تصمیم داشته تا شما را از شر مغازه‌دارها راحت کند و دیگر حتی نیازی هم به خرید محافظ‌هایی که بعضا قیمت‌شان سر به فلک می‌کشد، نداشته باشید!

هدفون موجود در جعبه فوق‌العاده بود

معمولا در جعبه اسمارت فون‌ها شاهد یک هدفون نیز هستیم. البته مورد داشته‌ایم که در برخی دستگاه‌ها خبری از هدفون نبوده اما در همسایگی ال‌جی جی 4 در جعبه‌اش یک هدفون نیز زندگی می‌کرد. یکی از مشکلات همیشگی علاقه‌مندان به موسیقی، گره خوردن هدفون‌هاست اما هدفون ال‌جی جی 4 در این مدت یک‌ماه تقریبا هیچ‌گاه گره نخورد! چرا که جنس آن پارچه‌ای است و اندکی هم از هدفون‌های معمولی ضخیم‌تر است. پس خیلی راحت می‌توانید آن‌را در جیب‌تان قرار داده و نگران گره خوردن آن نیز نباشید.

LG G4 Review Zanatech.ir (25)

باتری یک روز دوام می‌آورد

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای هر شخصی برای خرید یک اسمارت فون، میزان شارژدهی آن است. در طول استفاده یک ماهه ما از ال‌جی جی 4 زمانی که دو سیم کارت فعال بود و کم و بیش نیز به وای‌فای متصل بودیم، هیچ‌گاه پیش نیامد که در یک روز دو بار مجبور به شارژ کردن آن باشیم! پس در یک استفاده نرمال می‌توانید به‌راحتی بر روی شارژدهی آن تا یک روز کامل حساب کنید. به شخصه با استفاده از یک سیم کارت فعال و زدن قید وای‌فای (واقعا سخت بود!!) توانستم هنگامی که میزان نور نمایشگر بر روی 50 درصد بود، بیش از دو روز را از جی 4 استفاده کنم که در نوع خود جالب است.

LG G4 Review Zanatech.ir 3

خبری از هنگ در رابط کاربری نیست اما لگ چرا…!

جی 4 با این همه قدرت و کبکبه و دبدبه هنگ نمی‌کند! یعنی در زمان زندگی مشترک‌مان که هیچ‌گاه پا پس نکشید و هنگ هم نکرد، اما میان گشت و گذار در رابط کاربری بعضا شاهد لگ‌هایی نیز هستیم! به خصوص هنگام استفاده از مالتی تسکینگ! در این مدت یک بار هم دستگاه به صورت خودجوش خودش را آپدیت کرد اما این آپدیت تاثیری بر کاهش لگ‌ها نداشت و بعد از آن‌هم شاهد لگ در رابط کاربری بودیم و گویا بعدها هم خواهیم بود!

LG G4 Zanatech.ir

قابلیت‌های کاربردی و غیر کاربردی!

رابط کاربری ال‌جی جی 4 گرچه همچون تاچ‌ویز سامسونگ پر از امکانات متفاوت نیست اما آنچنان خشک و بی آب و علف هم نیست! قابلیتی با نام Quick Memo+ بر روی آن قرار گرفته با استفاده از آن می‌توانید بر روی نمایشگر یادداشت بنویسید و آن را به عنوان یک تصویر ذخیره کنید. قابلیتی که به ظاهر کاربردی است اما به شخصه به‌جز یک‌بار دیگر هیچ‌گاه از آن استفاده نکردم.

قابلیت دگیر Dual Windows نام دارد که با استفاده از آن می‌توانید دو برنامه را در کنار هم و در یک صفحه به اجرا در آورید. موردی که گرچه از تمام اپلیکیشن‌های دستگاه پشتیبانی نمی‌کند اما خیلی جالب و کاربردی است و بارها می‌توان از آن استفاده کرد و بهره‌ّهای لازم را برد.

LG-G4-Zanatech.ir-1

پورت مادون قرمز یکی از آن پورت‌ّهایی است که خیلی‌ها آن را موردی اضافی می‌دانند اما اصلا این‌گونه نیست. به شخصه در این مدت یک ماهه زندگی مشترک‌مان، روز نبوده که از آن استفاده نکنم! با همین پورت ساده با تلویزیون سروکله می‌زنم و از این کانال به آن کانال می‌روم و در خودرو نیز با همین پورت مدام صدای ضبط را کم و زیاد می‌کنم و…! پس کاربران اکسپریاهای سونی و یا گلکسی نوت ۵ بدانند که از چه نعمتی محروم هستند.

Knock Code یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده کاربردی جی 4 است. با آن دیگر نیازی به استفاده از پسورد و یا بهره گرفت از الگوی اندروید برای باز کردن قفل نمایشگر ندارید، چرا که در همان زمانی که نمایشگر خاموش است می‌توانید قفل صفحه را با پیروی از الگوی خاصی که پیش‌تر برای خود مشخص کرده‌اید، باز کنید و لذتش را ببرید. البته هنگام استفاده از آن یک‌بار به صورت خودجوش غیر فعال شد و ما پس از پرس‌وجوی فراوان و دست به دامان شدن آن طرف آبی‌ها راه‌حل را یافتیم و درستش کردیم! نگران نباشید راه حلش را با شما در این مطلب به اشتراک گذاشتیم و اگر شما نیز دچار چنین مشکلی شده‌اید، می‌توانید با این ترفند ساده آن را حل کنید.

knock code problem

LG Health نیز خیلی خوب انجام وظیفه می‌کند و اگر کار با آن را جدی بگیرید می‌توانید به‌راحتی سلامتی بدن‌تان را به آن بسپارید و نتیجه‌اش را ببینید.

با استفاده از اپلیکیشن SmartWorld نیز می‌توانید به فروشگاه اختصاصی ال‌جی دسترسی داشته باشید و برنامه‌های مختص به جی ۴ را دانلود کنید. به شخصه استفاده‌های بسیاری از آن بردم.

خبری از جایزه نبود…

ال‌جی قول داده بود که یک پک جایزه شامل باتری اضافه، پایه شارژر برای باتری و یک کارت حافظه 32 گیگابایتی را به خریداران جی 4 به عنوان هدیه بدهد. ما نیز با اینکه نسخه معتبر و دارای کارت گارانتی طلایی ال‌جی را خریده بودیم اما جایزه‌ای به ما تعلق نگرفت! با اینکه چند باری هم برای دریافت اقدام کردیم اما هنوز هم چیزی دستمان را نگرفته است. البته میان دوست و آشناها هستند کسانی که جایزه را دریافت کرده‌اند اما ما هنوز چشم‌مان به جمال آن پک روشن نشده! باز هم صبر می کنیم شاید فرجی شد…

LG G4 Review Zanatech.ir (41)

اگر شما نیز با ال‌جی جی 4 زندگی می‌کنید، می‌توانید از زندگی مشترک‌تان برای ما هم بگویید.

مطالب مرتبط

21 نظر

  1. ادمین

   باتریش بستگی به استفاده شما داره! در یه استفاده معمولی راحت تا یک روز رو جوابگو هست اما نسبت به پرچمدارهای سونی و سامسونگ شارژدهی کمتری داره!
   سخت افزاری هم اونقدری قدرتمند هست که تا دو سال آینده نیازی به ارتقا نداشته باشید

    
   پاسخ
   1. mr

    مرسی.پس احتمالا اینو بگیرم. واما می خواستم برای یکی از دوستام هم یه تبلت بگیرم، نظرتون راجع به آیپد ایر ۲ چیه؟ ا نظر دوربین، سخت افزار و باتری اوکی هست؟

     
    پاسخ
    1. ادمین

     آیپد ایر ۲ یه محصول فوق‌العاده‌اس! نمایشگر با کیفیت و سخت افزار قدرتمندی داره اما سیستم عاملش ممکن یه سری محدودیت‌ها رو براتون داشته باشه و به‌طور کلی برای کاربر ایرانی اندروید کارایی بیشتری داره
     در صورتی که با آی او اس کار کردید و از محدودیت‌هاش باخبرید و مشکلی باهاش ندارید آیپد ایر ۲ پیشنهاد خوبیه اما اگر می‌خواین از اندروید استفاده کنید پیشنهاد من گلکسی نوت ۱۰٫۱ اینچی سامسونگ هست! تبلتی فوق‌العاده با سخت افزار قدرتمند و قلم هوشمند! در کنار این مدل می‌تونید نگاهی هم به اکسپریا زد ۴ تبلت داشته باشید گرچه در ایران سخت پیدا میشه
     در رابطه با دوربین هم تقریبا نمی‌تونید تبلتی رو پیدا کنید که از دوربین قدرتمندی بهره ببره چون اصلا تبلت‌ها کاربردشون چیز دیگری است! خیلی از مدل‌ها حتی دوربین هم ندارند! البته طبیعی هم هست چون کسی با یه تبلت ۱۰ اینچی به اون بزرگی فیلم‌برداری نمیکنه یا عکس نمیندازه پس توقع نداشته باشید دوربین یه تبلت مثل یه اسمارت فون باشه
     دوربین تبلت‌های پرچمدار بازار اکثرشون از دوربین اسمارت فون‌های میان رده هم بی کیفیت تره

      
     پاسخ
  1. ادمین

   به طور کلی محصولات اپل و آینده‌شون در سطح جهانی مطرح میشه و تو ایران نمیشه بهشون امیدوار بود. اینکه کدومشون موفق‌تر خواهند بود رو نمیشه تو یه کامنت خلاصه کرد چون هر دو دارن پا به پای هم پیش میرن و رقابتشون خیلی نزدیکه
   اما داخل ایران اندروید کاربرد خیلی بیشتری داره چون تنوع محصولات اندرویدی فوق‌العاده زیاده و محدودیت کمتری داره! در عین حال قیمتشون هم خیلی پایین تر از اپلی‌هاست! در حال حاضر شما برای انتخاب یه تبلت یا گوشی مجهز به آی‌او‌اس انتخاب چندانی ندارید و در اکثر مواقع انتخابتون به چند محصول که تعدادشون به اندازه انگشتان یک دست هم نیست محدود میشه! از طرفی محدودیت‌های خود سیستم عامل و قیمت بالای محصولات مجهز به آی‌او‌اس رو هم در نظر بگیرید اما الان تبلت، اسمارت فون، ساعت هوشمند، تلویزیون و یا هر گجت اندرویدی دیگری رو بخواید بخرید گزینه‌های بسیار زیادی در رنج‌های مختلف پیش‌روی شماست

    
   پاسخ
 1. mr

  ببخشید زیاد سوال می پرسم،رفتم با نوت ۵،جی۴ و اس۶ اج کار کردم و همه عالی بودن. حالا میشه یه مقایسه کوتاه بین این سه داشته باشید و بگید اگه شما بودید کدوم رو می خریدید؟ و ایا اس ۶ اج و نوت ۵ مشکل خاصی ندارن و تا ۳ سال تضمینا حوابگو هستن؟

   
  پاسخ
  1. ادمین

   سلام
   همونطور که خودتون گفتین هر ۳ مدل عالی هستند و دیگه بقیه‌اش به خودتون و اولویت‌هاتون بستگی داره! جی ۴ یه گوشی فوق العاده اس دوربینش از دو مدل دیگه بهتره و قابلیت‌های متفاوتی داره. از لحاظ طراحی و جنس بدنه هم که عالی هست و یه جورایی خاصه! نوت ۵ یه مدل با امکانات بالاست مخصوصا اگه بخواین نوت برداری کنید چون قلم داره و همین قلمش اونو کاربردری تر کرده. اس ۶ هم یه مدل بین این دوتاس دیگه انتخاب بین این ها به خودتون بستگی داره یکی قلم براش مهمه خب میره طرف نوت یکی دیگه میخواد گوشیش خاص باشه و از دوربینش استفاده کنه میره طرف جی ۴ نخه چرمی و یکی دیگه سامسونگ رو دوست داره و میخواد اس ۶ رو بخره
   اما چیزی که بین این ۳ تا هست اینه که شما با قیمت کمتری میتونید جی ۴ رو بخرید! یعنی ارزش خرید جی ۴ نسبت به دو مدل دیگه بالاتره چون با توجه به امکاناتش که در برخی بخش ها از دو مدل دیگه بهتره قیمت کمتری هم داره
   در رابطه با ۳ سال تضمین هم هیچ کس تو این دنیا نمیتونه چنین تضمینی بده چون تکنولوژی با سرعت بالایی داره جلو میره و همین الان شما به یه مدل که ۳ سال پیش بهترین امکانات رو داشت نگاه کنید می بینید که در مقابل محصولات امروزی حرفی برای گفتن نداره پس وقتی کسی از ۳ سال آینده خبر نداره نمیشه تضمین کرد که یکی از این مدل ها تا ۳ سال راحت جوابگو باشه
   شاد باشید

    
   پاسخ
 2. Ali

  اق اق
  چرا تهمت میزنید. همین الان برید یه جی فور از یه فروشگاه معتبر که فقط و فقط دیجی کالاست بخرید و یه پایه شارژر و باتری اضافه و یه رم ۳۲ گیگ هدیه بگیرید. الجی انحصارا برای دیجی کالاست. البته باین هدیه ای که داده جی فور هم قیمت جی تری در میاد.

   
  پاسخ
  1. ادمین

   دوست عزیز الان اگه برین بخرین بله جایزه همراهش هست اما اون زمانی که تازه وارد بازار شده بود تقریبا یک ماهی طول کشید تا جایزه ها رو بدن! بد نیست نگاهی هم به تاریخ این مطلب بندازید! این مطلب برای اون زمان هست نه الان!

    
   پاسخ
 3. حسین

  سلام
  آقا کی گفته کی بالای میکروفون G3اونم بعد از دو سه روز ترک برمیداره
  ما ۵ ۶ ماهی هست که داریم و اصلا ترک برنداشته بیخودی عیب نذارین رو گوشی

   
  پاسخ
 4. pooria

  سلام عالی بود
  فقط یک سوال داشتم
  ببخشید باتری این گوشی با استفاده از اینترنت LTE
  و استفاده حدودا ۴ تا ۵ ساعت (وبگردی و دیدن فیلم چقد دووم میاره(ایا یک روز رو دووم میاره) البته اینترت گوشی همیشه باز نیست .و یه سوال دیگه این که الجی جی ۵ کی به بازار ایران میاد
  خیلی ممنون از وبسایت خوبتون ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید
  خسته نباشید

   
  پاسخ
  1. ادمین

   سلام
   در شرایطی که گفتین یک روز دووم نمیاره! اما خب با توجه به باتری اضافه‌ می‌تونید دو تا باتری داشته باشید و وقتی یکی تموم شد اون یکی رو بذارید
   ال‌جی جی ۵ هم اگر طبق رسم هر ساله ال‌جی معرفی بشه احتمالا اوایل تابستون ۹۵ وارد ایران میشه
   شاد باشید

    
   پاسخ
 5. Ali.D

  سلام چند سوال
  من قصد خرید گوشی تا ۱۵۰۰ دارم یک هفته ای هست که شروع به تحقیق کردم ، ال جی جی ۴ ، اس ۶ سامسونگ و حتی نوت ۴ !!! کدوم رو پیشنها میکنید ؟

  مشکلات زیر رو توی بخش نظرات سایت های مختلف خودم آیا درسته ؟
  ۱٫ جی ۴ سریع شارژ خالی میکنه !
  ۲٫یعد از مدتی تند تند هنگ میکنه که یه اصطلاح هم داشت
  ۳٫ زمان شارژ شدنش از ۱/۵ به ۳ ساعت میرسه
  ۴٫ برد ضعیفی داره
  تماما نظرات بالا در سایت های مختلف تکرار شده بود .

  ممنون میشم جواب بدید

   
  پاسخ
  1. ادمین

   سلام
   هر سه مدل محصولات خیلی خوبی هستند و انتخاب بستگی به شما و اولویت‌هاتون داره
   ۱٫ نه! در یه استفاده معمولی تا یک روز و نیم دووم میاره و این یه مورد رو هم در نظر بگیرید که همراه با گوشی یک باتری اضافه هم ارایه میشه
   ۲٫ اصلا چنین چیزی صحت نداره! شاید در یک مدل خاص و به دلایل خاص چنین اتفاقی افتاده باشه اما این مورد عمومیت نداره
   ۳٫ این مورد هم صحت نداره! در صورتی که از شارژر اصلی خود دستگاه که همراه با گوشی عرضه میشه استفاده کنید میزان فول شارژ شدن حدودا ۱٫۵ ساعت هست
   ۴٫نسبت به گلکسی اس ۶ و روی کاغذ بله

    
   پاسخ
 6. امیر یل

  با سلام و عرض خدمت تمامی دوستان..بنده نظری راجع به این محصول ندارم چون این برندو تجربه نکردم.اما در یک بازه ی زمانی به شدت خواهان این شیک پوش(G4) بودم و الانم هستم به همین مهم بنده تمامی سایت های معتبر و …را گشتم وشاید بگم بالای ۵۰۰ تا ۶۰۰ نظر کاربرایی که به اداعای خودشون این گوشیو داشتن رو مطالعه کردم که همگی یا ۹۰ درصد این کاربرا با هم تو یه مشکل مشترک بودن که برد گوشی بود و اینکه شرکت ال جی با بیان ابلاغیه ای این موضوعو تاکید کرد..حال میخوام بدونم سری جدید این شیک پوش دارای این مشکل هستن یا خیر؟

   
  پاسخ
 7. Shima

  سلام من تصمیم دارم این گوشی رو خریداری کنم تنها چیزی که مرددم کرده نظراتی(کم هم نیست)که گفتند در حدود ۱سال استفاده برد گوشی میسوزه درسته؟

   
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *