7 دلیل برای انجام کار در خانه

ما در آستانه دوره‌ای از زندگی هستیم که در آینده‌ای نه چندان دور، کار در خانه برای بسیاری از مشاغل به عنوان یک سیاست پیش فرض تبدیل خواهد شد و یا حداقل بهتر است که امیدوار باشیم در آینده اینگونه شود. اگر شما در حال شروع یک کار هستید، بهتر است از هزینه‌های کلان خودداری کنید و تا زمانیکه واقعا نیاز به دفتر کار ندارید، به فکر آن نباشید و بدانید که بسیاری از افرادی که عضو کارهای استارت‌آپی کوچک بوده‌اند و کار خودشان را از خانه شروع کرده‌اند، به تدریج به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند.
در این مقاله زاناتک هفت دلیل برای کار در خانه را برای شما توضیح می‌دهد:

صرفه‌جویی در هزینه مبلمان و فضای کاری
در حقیقت شرایط کاری هر شغلی متفاوت است. در اغلب محیط‌های کاری برای هر کدام از کارمندان، اتاق مجزا در نظر گرفته نمی‌شود و تمام افراد در یک محیط باز در حال کار هستند؛ در این صورت کیفیت کاری کارکنان پایین می‌آید در حالی که داشتن اتاقی مجزا برای هر کارمند موجب می‌شود تا حریم خصوصی هر یک از آنها حفظ شود ولی برای راه‌اندازی این شرایط برای هر کارمند باید 3000 دلار هزینه صرف کرد. شرکت‌ها با کاهش مبلمان اداری و اتاق‌های مجزا برای کارمندان‌شان به دنبال کاهش هزینه هستند ولی با این کار بهره‌وری کار آنها پایین خواهد آمد، پس اگر شما نیز در فکر به کارگیری لوازم اداری کمتر و فضای کوچک‌تر برای کارتان هستید، باید کاهش بهره‌وری کارتان را در نظر بگیرید.‌

همراهی پدر و مادر با نوزاد
یکی از مزیت‌های مهم امکان‌پذیر شدن کار کردن پدر و مادر در منزل، جذب افراد مستعدی‌ است که نمی‌توانند بیرون از منزل کار کنند و همچنین ایجاد یک رابطه سالم بین کارمند و کارفرما خواهد بود. برای مثال در خانواده‌ای که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، پدر و مادر به راحتی می‌توانند علاوه بر مراقبت از نوزادشان کارهای خود را نیز انجام دهند.

کاهش رفت و آمد

چه کسی رفت و آمد را دوست دارد؟ برای رفتن به سرکار نیاز به وسایل حمل و نقل بسیار زیادی هست؛ علاوه بر این ترافیک و شلوغی هر روزه باعث تضعیف انرژی و سبب بی‌حوصلگی افراد می‌شود از سوی دیگر از زمانی که صرف این رفت و آمدها می‌شود، می‌‌توان به صورت بهینه استفاده کرد. همین زمان را می‌توان صرف بالابردن آگاهی و خواندن مطالب و آموزش‌های مرتبط با شغل کرد.

ترافیک-شهری

افزایش بهره‌وری
برخی مشاغل نیازمند ارتباط، تعامل و همکاری مستقیم بین افراد است ولی اکثریت قریب به اتفاق کارها را می‌توان از راه دور انجام داد، حتی در این صورت بهره‌وری کار نیز افزایش می‌یابد. هم اکنون ابزارهای جدیدی برای ارتباطات دورکاری بوجود آمده‌اند، مانند وایت‌بردهای مجازی! و یا حضور افراد در یک کنفرانس مجازی نمونه‌ای از این ابزارهای دورکاری برای بهبود ارتباطات میان افراد است

افراد بیمار به کارشان ادامه خواهند داد
تعجب نکنید! اگر شما اجازه دهید که کارمندان‌تان در منزل کار کنند، در این صورت در مواقعی که بیمار می‌شوند به راحتی می‌توانند در منزل‌شان به کار خود ادامه دهند. همانطور که می‌دانید زمانی که شخصی مریض می‌شود، بیشتر به خاطر اینکه بیماری‌اش به سایر افراد منتقل نشود، سرکار نمی‌آید نه به خاطر اینکه نمی‌تواند کار کند. پس در این صورت شخص بیمار در خانه خود کارش را انجام خواهد داد، بدون اینکه بیماری‌اش به دیگر کارکنان سرایت کند.

کاهش بی‌حوصلگی
بی‌حوصلگی یک کارمند مسئله بسیار مهمی در کسب و کار است، با توجه به تحقیقاتی که محققان دانشگاه استنفورد بر روی نیمی از کارکنان یک شرکت انجام داده‌اند، گفته می‌شود ‌اگر افراد در هنگام کارکردن در خانه کمتر بی‌حوصله ‌شوند، پس همین عامل به تنهایی دلیل خوبی برای تغییر سیاست محل کار از شرکت به منزل خواهد بود.

رد پای کربن را کاهش می‌دهد
با توجه به شرکت Fast در سال 2007 “کارکنان سیسکو با کارکردن از راه دور از انتشار 47320 تن گاز گلخانه‌ای جلوگیری کردند.” نه تنها کار شما در خانه سبب موفقیت کسب و کار شما خواهد شد، بلکه محیط زیست نیز نیاز دارد تا شما در منزل خود کار کنید.

منبع نوشته:tech

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *