احتمالا پرچمدار بعدی سونی در نیمه دوم سال 2016 معرفی خواهد شد

Sony-Xperia-Z5

سونی چندی پیش زبان طراحی جدیدی را برای محصولات خود انتخاب کرد که OmniBalance نامیده می‌شود. این کمپانی در تمامی محصولا سری زد خود از این زبان طراحی استفاده کرد و هر بار با انجام تغییراتی کوچک و حفظ طراحی اصلی، آن را بهبود بخشید. سونی در نمایشگاه IFA امسال نیز از سری زد 5 خود پرده برداشت که شامل ۳ محصول است و کوچکترین آن‌ها اکسپریا زد 5 کامپکت نام گرفته و بزرگ‌ترین نیز اکسپریا زد5 پریمیوم نام دارد که برای نخستین بار در دنیای اسمارت فون ها به نمایشگر 4K مجهز شده است.

این کمپانی ژاپنی از جمله کمپانی‌هایی است که در هر سال ۲ پرچمدار را روانه بازار می‌کند تا نشان دهد که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است اما از آنجایی که عرضه یک پرچمدار تا نسخه بعدی آن با فاصله اندکی همراه است، در نتیجه تغییر عمده و یا نوآوری خاصی را در پرچمداران این کمپانی شاهد نیستیم و علاقه‌مندان ،دلیلی برای ارتقا محصول خود به نسخه جدیدتر نمی‌بینند.

مدیر هنری سونی در یک مصاحبه عنوان کرد که زبان طراحی محصولات سونی اکنون به یک امضا برای این شرکت تبدیل شده است. این زبان طراحی از اکسپریا زد شروع شده و هر بار ارتقا یافته و دلیلی برای تغییر در آن دیده نمی‌شود. با این حال در عین شباهت‌های زیاد، شاهد تفاوت‌هایی نیز میان محصولات این کمپانی هستیم و در اکثر مواقع مواد به‌ کار رفته در اسمارت فون‌ها متفاوت است. به‌عنوان مثال بخش پشتی اکسپریا زد 5 مات طراحی شده در حالیکه قسمت پشتی اکسپریا زد 5 پریمیوم براق است.

در این مصاحبه از مدیر هنری سونی سوالی جالب در رابطه با آینده محصولات این کمپانی پرسیده می‌شود و وی در پاسخ چنین می‌گوید:

سونی همیشه برای محصولات آینده خود برنامه ریزی می‌کند.

در ادامه وی از ارایه محصولی در نیمه دوم سال 2016 صحبت می‌کند که می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. نخست اینکه سونی سیاست قبلی خود را کنار خواهد گذاشت و همچون سایر کمپانی‌های فعال در این حوزه، در هر سال یک محصول را به عنوان پرچمدار روانه بازار می‌کند. نظریه دیگر این است که سونی در نیمه اول 2016 با ایجاد تغییراتی جزئی در اکسپریا زد 5، محصولی را با نام اکسپریا زد 5 پلاس معرفی می‌کند و در نیمه دوم 2016 یک اسمارت فون متفاوت و قدرتمند را عرضه خواهد کرد.

نظر شما در این باره چیست؟!

منبع نوشته:androidheadlines

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *