زانا اپ: Heart Rate برنامه‌ای برای اندازه‌گیری ضربان قلب توسط گوشی

Heart-Rate-App

مدتی است که گجت‌های هوشمند به صورت پیش فرض شامل برخی برنامه‌ها برای حفظ سلامت افراد هستند. تعداد کمی از هوشمندهای بازار نیز از سنسورهای متفاوتی برخوردارند تا بتوانند سلامت شما را تحت کنترل داشته باشند. به‌عنوان مثال تقریبا تمامی ساعت‌های هوشمند به سنسور سنجش ضربان قلب مجهز هستند و یا برخی اسمارت فون‌های سامسونگ در بخش پشتی دستگاه و درست در زیر دوربین خود چنین سنسوری را قرار داده‌اند تا شما بتوانید میزان ضربان قلب خود را در هر لحظه که دوست داشتید اندازه‌گیری کنید.

اما برنامه Heart Rate آمده تا گجت‌های هوشمندی که فاقد سنسور ضربان قلب هستند را نیز به چنین قابلیتی مجهز کند. شیوه‌ کار برنامه بدین صورت است که فلاش دستگاه شما را روشن می‌کند و شما تنها می‌بایست انگشت خود را برای لحظه‌ای کوتاه بر روی دوربین و فلاش بگذارید، طوریکه انگشت‌تان توسط نور فلاش کاملا روشن شود. به همین راحتی این برنامه می‌تواند با استفاده از دوربین و فلاش دستگاه‌ شما میزان ضربان قلب‌تان را اندازه‌گیری کند.

برنامه‌های مشابهی نیز در فروشگاه‌های نرم‌افزاری به چشم می‌خورند اما در تست‌هایی که ما از Heart Rate گرفتیم، این برنامه یکی از دقیق‌ترین اندازه‌گیری‌ها را ارایه داد. علاوه بر شمارش تعداد ضربان‌های قلب‌ شما، این برنامه شامل رابط گرافیکی است که می تواند نوار قلب شما را نیز بگیرد. البته این قسمت به نوعی نمادین بوده و نمی‌توان به آن اعتماد داشت هرچند که خیلی زیبا و طبیعی ساخته شده!

Heart-Rate-Zanatech.ir

رابط کاربری برنامه ساده و در عین حال زیباست. هنگامی که شما در حال گرفتن ضربان قلب خود هستید یک قلب قرمز رنگ مدام به صورت چشمک زن به نمایش در می‌آید و در اطراف آن شاهد یک دایره آبی رنگ هستید که در واقع  با پر شدنش از به اتمام رسیدن فرآیند اندازه گیری با خبر می‌شوید.

این برنامه شامل چند بخش دیگر نیز هست. یکی از این بخش‌ها به رده بندی میزان ضربان قلب اشاره می‌کند و ضربان قلب شما را در یک رده مشخص قرار می‌دهد.؛ در نتیجه می توانید از سلامت خود اطمینان یابید. به عنوان مثال برنامه نشان می‌دهد که یک ضربان عادی قلب می‌بایست عددی میان 60 تا 90 باشد.

بخشی دیگر نیز در برنامه گنجانده شده که اطلاعاتی در رابطه با میزان ضربان قلب‌های مختلف را به کاربر ارایه می‌دهد و در نهایت شاهد قسمتی هستیم که ضربان قلب شما را همراه با تاریخ ثبت کرده و بنابراین می‌توانید از وضعیت قلب خود در روزهای مختلف با خبر شوید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

این برنامه یکی از دقیق‌ترین برنامه‌ها در این زمینه است اما برای آنکه ضربان قلب واقعی خود را بدانید می‌بایست برای دقایقی بدون استرس در گوشه‌ای بنشینید و سپس اقدام به گرفتن ضربان قلب خود کنید چرا که هنگام استرس بالا و یا پیاده روی برای مدتی طولانی، مسلما قلب شما تندتر می‌زند.

هنگام گرفتن ضربان قلب خود انگشت‌تان را به درستی بر روی دوربین قرار دهید تا فرآیند ضربان گیری خیلی سریع به پایان برسد چرا که فلاش دستگاه هر لحظه داغ و داغ‌تر خواهد شد و هرچه بیشتر انگشت خود را بر روی آن قرار دهید، گرمای بیشتری را احساس خواهید کرد.

ناگفته نماند که این برنامه به سخت افزار قدرتمندی نیاز ندارد و تنها کافی‌ است که گوشی شما به یک دوربین و فلاش ساده مجهز باشد.

این برنامه برای سیستم عامل اندروید و آی‌اواس در دسترس است و می‌توانید از لینک‌های زیر برای دانلود استفاده کنید. سیستم عامل ویندوزفون نیز شامل برنامه‌های مشابهی است اما این برنامه با این رابط کاربری در حال حاضر در فروشگاه نرم افزاری ویندوزفون موجود نیست.

Download-android-in-ZanaGame

Download-IOS-In-ZanaGame

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *