Fingerprint AppLock قفل کننده برنامه‌ها با اثر انگشت

 

FingerPrint Applock

نگاه بیومتریک به اسمارت فون‌ها با سنسور اثر انگشت iPhone 5s  معروف شد. امروزه بسیاری از شرکت‌ها این گونه سنسورها را به اسمارت فون‌های بالا رده خود افزوده‌اند و کاربران انتظار آن را در تمام محصولات می‌توانند داشته باشند. اما بسیاری از پرچم داران وجود دارند که فاقد این ویژگی‌اند، لازم به ذکر است که بسیاری از اسمارت فون‌ها جز محصولات بالا رده نبوده و فاقد این سنسور هستند.

شما همیشه می‌توانید از یک برنامه نویس اندروید انتظار داشته باشد که خصوصیات جالبی را برای مردم به وجود آورد؛ حتی اگر آن‌ها دارای محدودیت‌های سخت افزاری باشند. بله، در حال حاضر برنامه‌ای وجود دارد که  اثر انگشت شما را اسکن می‌کند و به شما اجازه می‌دهد بعضی برنامه‌های خاص را با آن قفل کنید. این برنامه با نام Fingerprint AppLock عرضه شده و فعلا در حال توسعه است. در حال حاضر، شما می‌توانید از این برنامه برای امنیت بعضی از برنامه‌های حساس خود استفاده کنید. با ما همراه باشید تا ببنیم این برنامه چگونه کار می‌کند.

ثبت اثر انگشت در برنامه

تصویر زیر منوی اصلی برنامه را نشان می‌دهد. برای استفاده از این برنامه ابتدا شما باید اثر انگشت خود را ثبت کنید. برای این کار گزینه Finger Enroll  را انتخاب کنید.

Fingerprint AppLock (2)

ثابت نگه داشتن انگشت

این برنامه این گونه کار می‌کند که ابتدا فلاشLED  گوشی شما را روشن کرده و سعی می‌کند بر روی اثر انگشت شما تمرکز کند. برای این کار شما باید انگشت خود را ثابت نگه دارید؛ البته این کار مقداری آزار دهنده است. برای ثبت اثر انگشت نیاز به 7  اسکن موفق دارید.

Fingerprint AppLock (3)

قفل کردن برنامه‌ها

اکنون که ما یک اثر انگشت ثبت شده داریم؛ وقت آن رسیده است که یک برنامه را قفل کنیم. برای این کار از منوی اصلی، آیکون وسط را انتخاب کرده و سپس برنامه‌ای را که می‌خواهیم قفل کنیم، انتخاب می‌کنیم.

Fingerprint-AppLock-(4)

قفل

به عنوان مثال ما برنامه Chrome  را انتخاب می‌کنیم.

Fingerprint AppLock (5)

اجرای برنامه قفل شده

ما برنامه Chrome را انتخاب می‌کنیم، Fingerprint AppLock فلاش LED گوشی ما را روشن کرده و از ما می‌خواهد که انگشت خود را جلوی آن بگیریم. پس از اسکن موفق برنامه Chrome اجرا می‌شود.

Fingerprint-AppLock-(6)

انتخاب قفل

در اینجا گزینه‌های قفل را می‌بینیم. متاسفانه، در حال حاضر قفل صفحه غیر فعال بوده که این ویژگی به‌زودی اضافه خواهد شد.

Fingerprint AppLock (7)

البته این سریع‌ترین برنامه اسکن اثر انگشت نیست، اما کار با آن سرگرم کننده و جذاب است. شما می‌توانید با آن برنامه‌های مهم و حساسی را که به ندرت استفاده می‌کنید، قفل کنید.

Download-android-in-ZanaGame

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *