هی کورتانا (Hey Cortana) در آپدیت دنیم ویندوزفون چگونه کار می‌کند؟ (به همراه ویدیو)

Hey Cortana (2)

در سپتامبر سال گذشته بود که مایکروسافت در برلین هنگام برگزاری کنفرانس خود و معرفی لومیا ۸۳۰ و ۷۳۰ از قابلیت‌های آپدیت جدید ویندوزفون با نام دنیم (Denim) پرده برداشت. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های معرفی شده در این آپدیت، مربوط به هی کورتانا (Hey Cortana) است. کاربران ویندوزفون برای کار با دستیار صوتی این سیستم عامل می‌بایست حتما خودشان وارد بخش مربوط به کورتانا شوند و فقط در این صورت است که می‌توانند دستورات صوتی خود را به او بدهند. اما “هی کورتانا” آمده تا کار را برای شما راحت‌تر کند و از این پس حتی در زمانی که گوشی در حالت استندبای در گوشه‌ای از اتقاق جای خوش کرده، شما تنها با گفتن “هی کورتانا” بتوانید دستورات خودتان را به آن بدهید. پس از معرفی اسنپدراگون ۸۰۰ بود که قابلیت تشخیص صداها به اسمارت فون‌ها اضافه شد تا از این پس در حالت استندبای نیز بتوانند صداها را تشخیص داده و به آن واکنش نشان دهند. پیش‌تر قابلیتی با نام “اوکی گوگل” در سری ایکس کمپانی موتورولا نیز دیده شده بود. امروز و پس از ارایه آپدیت دنیم برای لومیا ۹۳۰ قصد داریم تا نشان دهیم که نحوه کار این قابلیت به چه صورت است. ناگفته نماند که لومیا ۹۳۰ یکی از معدود اسمارت فون‌های ویندوزفونی است که از این قابلیت بهره می‌برد. (لومیا ۱۵۲۰ و لومیا آیکون نیز به چنین قابلیتی مجهز خواهند شد)

این قابلیت برای کسانی که همیشه از گوشی خود فاصله دارند بسیار مناسب خواهد بود. شما می‌توانید از راه دور و بدون آنکه به گوشی خود دست بزنید، با شخصی که دوستش دارید تماس برقرار کنید، SMS بفرستید، کارهای‌تان را برنامه ریزی کنید و یا از کورتانا سوال بپرسید.

برای اینکار شما تنها کافی است که بگویید: “هی کورتانا” (Hey Cortana) و کمی منتظر بمانید تا دستگاه روشن شده و عکس العمل نشان دهد، سپس هرکاری که دوست داشتید با او انجام دهید. البته اینکه شما مستقیما و تنها با یک جمله بتوانید از آن سود ببرید فعلا در دسترس نیست، بعنوان مثال نمی‌توانید بگویید ” هی کورتانا، به وب سایت زاناتک برو!”

[aparat]fmwNE[/aparat]

هنگامی که برای اولین بار قصد استفاده از این قابلیت را دارید یک آموزش کامل و ساده نیز در اختیار شماست و به راحتی نحوه استفاده را به شما آموزش می‌دهد. جالب است بدانید که برای استفاده تنها کسی که با گفتن “هی کورتانا” این دستیار صوتی را صدا زده است، می‌تواند با آن صحبت کند و پس از آن اگر شخص دیگری قصد برقراری ارتباط با کورتانا را داشته باشد خانم نهفته در ویندوزفون به آن پاسخ نخواهد داد(!) مگر آنکه دوباره از اول و با صدای خودش کورتانا را صدا بزند.

Hey Cortana (1)

در نهایت باید گفت که “هی کورتانا” یک برنامه سیستمی است و با آپدیت دستگاه به نسخه جدید (دنیم) وارد گوشی شما خواهد شد و در صورت دریافت آپدیت‌های جدید، می‌توانید از طریق فروشگاه نرم افزاری مایکروسافت برای بروزرسانی  اقدام کنید. به طور کلی از آنجایی که “هی کورتانا” برای اسمارت فون‌های سطح بالای ویندوزفون است، شما نباید انتظار داشته باشید تا برای سایر گوشی‌ها نیز فعال شود. نظر شما در رابطه با این قابلیت چیست؟ آیا ویندوزفون به حدی رسیده که شما را به سمت خود بکشاند؟

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *