5 دلیل که شما را از خرید اسمارت فون مجهز به پورت USB نوع C منصرف می‌کند


کابل‌های USB نوع C یکی از فناوری‌های نوظهوریست که توجه عموم مردم را به خود جلب کرده است، به طوری که برای تبلیغ گوشی‌های هوشمند، پشتیبانی از کابل USB C معیاری ارزشمند به حساب می‌آید. در حال حاضر کابل micro USB در اکثر گوشی‌های هوشمند قرار گرفته است. طراحی این کابل به گونه‌ای است که در دو حالت پشت و رو امکان اتصال آن به پورت وجود دارد، باید در اتصال این کابل به دستگاه دقت کنید برای مثال در زمانی که خواب‌آلود هستید و یا روشنایی کافی وجود ندارد امکان دارد اتصال نامناسب به دستگاه‌تان آسیب وارد کند. شاید این دلیلی برای ارجحیت USB C در برابر micro USB باشد، ولی دقت داشته باشید که USB C آن چیزی نیست که شما شنیده‌اید! در اینجا دلایلی را مطرح می‌کنیم که باعث می‌شود بیشتر در مورد خرید این نوع گوشی‌ها فکر کنید و یا شاید کلا از خرید آنها منصرف شوید!

  1. USB C دستگاه را سریع‌تر شارژ نمی‌کند!

یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در مورد USB نوع C این است که این USB دستگاه را سریع‌تر شارژ می‌کند! این تصور در رابطه با افزایش سرعت انتقال داده‌ها نیز وجود دارد، در حالی که USB C فقط یک طراحی فیزیکی جدید از یک کانکتور، برای پشتیبانی از استاندارد USB 3.1 طراحی شده است که عملا در این مورد نیز موفق نبوده است. برای مثال گوشی هوشمند وان پلاس 2 مجهز به USB C بود در حالی که تغییری در افزایش سرعت شارژ آن وجود نداشت و سرعت آن در حد USB 2.0 باقی ماند. تاکنون نیز هیچ اسمارت‌فون مجهز به این تکنولوژی با افزایش سرعت چشمگیر مشاهده نشده است.

  1. USB C دانلود و یا آپلود را سریع‌تر انجام نمی‌دهد

دومین تصور غلط USB C توانایی انتقال سریع اطلاعات نسبت به کابل‌های قبلی است. استانداردهای USB 2.0، 3.0 و 3.1 مجزا از نوع کانکتور مورد استفاده هستند، پس انتظار نداشته باشید که بتوانید حجم وسیعی از اطلاعات را در زمان کوتاهی دانلود کنید. در صورتی که کابل USB C از استاندارد 3.1 پشتیبانی کند از لحاظ نظری قادر خواهد بود اطلاعات را با سرعت 10 گیگابایت در ثانیه انتقال دهد ولی برای رسیدن به این سرعت مسائل زیادی وجود دارد برای مثال با یک پورت USB کند و یا سایر سخت‌افزارهای ضعیفی که در دستگاه‌تان تعبیه شده است، امید رسیدن به این سرعت یک خیال واهی است.

  1. استفاده از USB C رواج نیافته است

اگر شما کابل micro USB را در هنگام سفر فراموش کرده باشید به راحتی می‌توانید از کابل سایر دستگاه‌ها استفاده کنید و یا از فرد دیگری قرض بگیرید زیرا استفاده از این نوع کابل به طور کلی رواج یافته است، در حالی که اگر از USB C استفاده کنید به دلیل اینکه این نوع از کابل‌ها هنوز همه گیر نشده، پیدا کردن آن نیز سخت خواهد بود. در چنین مواقعی فراموش کردن این کابل علاوه بر ناراحتی، عذاب‌آور نیز خواهد بود و عملا گوشی شما بدون USB C غیر قابل استفاده خواهد بود.

  1. کابل‌های نوع Cکمیاب و گران قیمت هستند

کابل USB C در تعداد کمی از فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد به دلیل اینکه هنوز تقاضای زیادی برای این نوع از کابل‌ها وجود ندارد، همچنین کابل‌های نوع C گران‌قیمت هستند، در صورتی که کابل قبلی خود را پیدا نکنید باید هزینه زیادی را برای خرید دوباره آن متحمل شوید.

  1. کابل‌های نوع C با اکثر لوازم جانبی ناسازگار هستند

اگر شما تعداد زیادی لوازم جانبی سازگار با گوشی‌های قدیمی‌ دارید، باید بدانید که برای استفاده از USB C باید به فکر دستگاه‌های جانبی جدیدی باشید؛ زیرا اکثر این لوازم با این کابل سازگار نیستند. حتی اگر از مبدل‌هایی که کابل‌های نوع A را به نوع C تبدیل می‌کنند، استفاده کنید باز هم مفید نخواهد بود.

حالا که با معایب اسمارت فون های مجهز به پورت USB نوع C آشنا شدید، باز هم قصد خرید چنین محصولاتی را دارید؟!

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *