11 ترفند برای استفاده کارآمدتر از سامسونگ گلکسی اس 6 اج

در حال حاضر سامسونگ گلکسی اس 6 اج یک گوشی منحصر به فرد در بازار است. گوشه‌های منحنی این محصول در نوع خود بسیار قابل توجه هست. در لبه‌ منحنی امکان مشاهده نوتیفیکیشن‌ها قرار و امکان شخصی سازی لبه گلکسی اس 6 اج هم وجود دارد و شما می‌توانید بدون نیاز به دانلود برنامه‌های خارجی بسیاری از ویژگی‌های گلکسی اس 6 اج را شخصی سازی نمایید. در این مقاله لیستی از دوازده ترفند این گوشی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. بسیاری از این بخش‌ها از طریق تنظیمات گوشی انجام می‌شود و امکان شخصی سازی گلکسی اس 6 اج را برای شما ساده‌تر می‌کند.

تغییراندازه صفحه اصلی
اگر تاکنون از اینکه نمی‌توانستید به اندازه کافی آیکون در صفحه‌نمایش خود قرار دهید ناراحت می‌شدید، باید بدانید که اکنون صفحه‌نمایش سامسونگ گلکسی S6 اج قابل ویرایش و تغییر است.
اکنون شما می‌توانید با نگه داشتن انگشت‌تان در قسمت پایین صفحه‌‌‌نمایش ‌اندازه صفحه اصلی را تغییر دهید تا آیکون‌های بیشتری در آن قرار بگیرند. هنگامی که انگشت خود را در قسمت پایین قرار دادید بر روی گزینه ” Screen Grid” کلیک کنید، در این قسمت حالت‌های مختلف برای قرار گیری آیکون‌ها همانند 4 × 4، 5 × 4 و 5 × 5 وجود دارند که می‌توانید برای افزایش بهره‌وری گوشی حالت 5 × 5 را انتخاب نمایید.

تنظیم ساعت شبانه

از ویژگی‌هایی که به راحتی در سامسونگ گلکسی S6 Edge نادیده گرفته شده، ساعت شبانه است. همانند سایر ویژگی‌هایی که در این مقاله ذکر شده، ساعت شبانه نیز بر روی لبه منحنی گوشی نمایش داده می‌شود. ساعت در لبه منحنی تقریبا به رنگ تیره و با نور پس‌زمینه کمتر قابل نمایش است تا مزاحم خواب شما نشود و از طرف دیگر به اندازه کافی برجسته است که بتوانید در هر زمانی از شب به راحتی ساعت را مشاهده کنید.
راه‌اندازی ساعت شب بسیار ساده است، برای تنظیم ابتدا به قسمت تنظیمات صفحه‌نمایش کناری (Edge Screens settings) بروید و پس از آن گزینه “Night Clock” را انتخاب کنید در این قسمت شما می‌توانید بازه زمانی مورد نظرتان که می‌خواهید ساعت در لبه گوشی نمایش داده شود را تنظیم نمایید.
ساعت شب در زمانی که شما مشخص کرده‌اید ظاهر خواهد شد. به دلیل روشن ماندن این ویژگی در تمام طول شب ممکن است در مورد عمر باتری نگران باشید، برای اینکار وقتی که درصد شارژ باتری کمتر از 15 باشد گلکسی S6 Edge به طور خودکار این خاصیت را خاموش می‌کند.

تغییر وضعیت روشنایی قسمت منحنی نمایشگر
در سامسونگ گلکسی S6 اج نوتیفیکیشن‌های صفحه‌نمایش در لبه منحنی مشاهده می‌شوند، نمونه‌ای از این اطلاعیه‌ها اخبار، آب و هوا، تماس‌های تلفنی، ایمیل‌ها، توئیتر و RSSها هستند که می‌توانید نحوه نمایش آنها را در لبه منحنی شخصی سازی نمایید.
برای تغییر وضعیت روشنایی این قسمت، ابتدا به تنظیمات گوشی بروید سپس ” Edge screen” را انتخاب کنید و پس از آن گزینه ” Edge lighting” را انتخاب نمایید در این قسمت می‌توانید روشن شدن نماشگر را در هنگام دریافت نوتیفیکیشن فعال یا غیرفعال نمایید.

تنظیم حالت Easy Mode
بسیاری از دستگاه‌های سامسونگ دارای حالت Easy Mode هستند. در حالت آسان، صفحه خانگی ظاهری ساده‌‌تر و کاربرپسندانه‌‌تر پیدا می‌‌کند. در این صورت کار با گوشی بسیار ساده خواهد بود، این ویژگی در سامسونگ گلکسی S6 نیز وجود دارد. حالت آسان باعث می‌‌شود که تعداد اندکی از برنامه‌‌های اولیه و موردنیاز در نمایشگر ظاهر شوند و تنظیمات به حالت اولیه و ساده درمی‌‌آید. در اینجا برخی از مواردی که سبب می‌‌شوند حالت آسان مفید باشد را بیان می‌‌کنیم:

شما کودکی خردسال دارید که با گوشی بازی می‌‌کند.

گوشی‌‌تان را به فردی مسن می‌‌دهید تا از آن استفاده کند.

برای راه‌اندازی حالت آسان به تنظیمات یا Settings بروید و در قسمت Personal گزینه “Easy mode” را انتخاب نمایید، پس از آن در صفحه‌‌ باز شده برنامه‌های کاربردی که می‌خواهید در حالت ساده نمایش داده شوند را انتخاب کنید.

 

فعال کردن حالت Private Mode

ویژگی دیگری که در گلکسی S6 Edge قرار دارد حالت خصوصی است، در این حالت شما می‌توانید محتوای شخصی موجود در دستگاه‌تان مانند فایل‌های شخصی را از دسترس سایر افراد دور نگه دارید. برای استفاده از حالت خصوصی شما نیازی ندارید که برنامه خارجی نصب کنید.
برای فعال کردن حالت شخصی، بر روی آیکون “Settings” در برنامه‌های کاربردی گوشی‌تان کلیک کنید، سپس گزینه Privacy and safety و در نهایت Private Mode را انتخاب نمایید. در این قسمت شما می‌توانید از یک الگو، رمزعبور، اثرانگشت و یا پین برای قفل گوشی خود استفاده کنید.

 

سفارشی کردن حالت خصوصی
حالت خصوصی به منظور مخفی کردن فایل‌های خاص توسط تعدادی از برنامه‌ها بر روی گوشی شما است. برای مثال گالری، موسیقی، فایل‌ها، ویدئو و ضبط صوت. برای مخفی کردن عکس‌ها آنها را به مدت طولانی لمس کنید و گزینه “Move to Private” را انتخاب نمایید. تنها زمانی که حالت خصوصی غیرفعال باشد، این عکس‌ها نمایش داده خواهند شد. در این حالت هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که از روی آن اشخاص دیگر بفهمند که فایل‌هایی را مخفی کرده‌اید! فقط عکس‌ها نمایش داده نمی‌شوند. این روش برای زمانی که شما تصاویر شخصی دارید و نمی‌خواهید افرادی که احیانا از گوشی‌تان استفاده می‌کنند آنها را ببینند، مناسب است.

دریافت به روز رسانی اخبار، آب و هوا

گلکسی اس 6 اج می‌تواند اطلاعاتی همچون اخبار و آب و هوا را به صورت محلی در اختیار شما قرار دهد. برای تنظیم این حالت در قسمت تنظیمات، گزینه “Edge Settings” را انتخاب نمایید در این قسمت گزینه‌‌ “Information Stream” نمایش داده خواهد شد که می‌‌توانید موقعیت مکانی خود را مشخص نمایید تا اطلاعات آب و هوایی و اخبار مطابق با موقعیت مکانی که در آن زندگی می‌‌کنید، دریافت کنید.
علاوه بر اخبار و آب و هوا، می‌توانید اکانت توئیترتان و نوتیفیکیشن‌‌های فید RSS را از قسمت “Manage Feeds” همگام سازی نمایید.

راه‌اندازی ریدر اثرانگشت

قفل با استفاده از اثرانگشت به تازگی بهبود یافته و پیچیده و امن است. با استفاده از این ویژگی شما برای بازکردن قفل گوشی‌تان باید انگشت خود را در قسمت دکمه هوم قرار دهید. علاوه بر این شما می‌توانید برای فعال کردن حالت خصوصی نیز از اثرانگشت خود استفاده کنید.
برای فعال کردن این ویژگی باید چندین بار انگشت خود را بر روی دکمه هوم بکشید تا اثرانگشت‌تان را شناسایی کند، تکرار این فرآیند با انگشتان دیگرتان مرحله تنظیمات و شناسایی اثرانگشت‌تان را تکمیل خواهد کرد.

 

انتخاب موقعیت صفحه‌نمایش منحنی
بسیاری از راهنمایی‌ها و ترفندهایی که برای سفارشی کردن یک گلکسی S6 اج در این مقاله مطرح کردیم در ارتباط با لبه‌های منحنی این محصول هست مثل اخبار، اطلاعات آب و هوایی، موسیقی و ساعت شبانه. آیا می‌دانید که شما می‌توانید لبه این گوشی را به سمت چپ نیز انتقال دهید؟

به قسمت تنظیمات بروید و Edge Screen را انتخاب نمایید در این صورت گزینه “Edge screen position” را مشاهده خواهید کرد و دو گزینه “Right side” و “Left side” را خواهید دید که می‌توانید بر اساس اولویت خود موقعیت لبه گوشی را برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها انتخاب نمایید.

 

پاسخ سریع
موقعیت‌‌هایی وجود دارد که شما نمی‌‌توانید به تماس‌‌های گوشی خود پاسخ دهید، در این موارد می‌‌‌توانید پیامی را به طور خودکار به تماس‌گیرنده بفرستید تا فکر نکنند که شما به تماس آنها توجه نکرده‌‌اید. برای اینکار دست خود را روی سنسور ضربان قلب که در قسمت پشتی گوشی و در کنار دوربین است، قرار دهید. در این صورت یک پیام خودکار برای تماس‌گیرنده ارسال می‌‌شود و آن شخص متوجه می‌‌شود که در حال حاضر نمی‌‌توانید به تماس آن پاسخ دهید.
پاسخ سریع در حالت کلی به طور پیش‌فرض فعال است ولی شما می‌‌توانید آن را ویرایش نمایید. برای اینکار به قسمت تنظیمات بروید و گزینه “Edge Screen” را انتخاب نمایید پس از آن “Edge lighting and then Quick Reply” را انتخاب کنید،تا بتوانید پیام‌‌های موجود در این قسمت را ویرایش نمایید تا در زمانی که نمی‌‌توانید به تماس پاسخ دهید پیام‌‌های دلخواه‌‌‌تان به فرد تماس گیرنده فرستاده شود.

 

مشخص کردن مخاطبین خاص
در گلکسی اس 6 اج می‌توانید به افراد خاص رنگ‌های خاصی را نسبت دهید. در قسمت تنظیمات گزینه “Edge Screen” را انتخاب نمایید و سپس گزینه “People Edge” را انتخاب کنید. می‌توانید دکمه On را روشن نمایید تا مخاطبین خاص خود را برگزینید. در این قسمت شما می‌توانید 5 نفر از مخاطبین گوشی‌تان را انتخاب و به هر کدام یک رنگ خاص نسبت دهید به طوری که هر کدام از مخاطبینی که زنگ می‌زنند و یا پیام ارسال می‌کنند با آن رنگ خاص نمایش داده شوند.

تغییر کیفیت صدا
آیا شما تا به حال متوجه شده‌اید که استفاده از یک هدست بلوتوث و یا هدفون کیفیت صدای گوشی‌تان را کاهش می‌دهد؟! اما می‌توانید با تغییر کیفیت صدا، اثرات آن را در گلکسی S6 Edgeحل کنید.
در قسمت تنظیمات ” Sound and notification” و سپس ” Sound quality and effects ” را انتخاب نمایید. در این قسمت گزینه ” Adapt Sound” را مشاهده خواهید کرد، این گزینه را انتخاب نمایید سپس از بین دو گزینه ” Tube Amp” و ” SoundAlive+” یکی را برگزینید. این تنظیمات کیفیت صدا بر روی دستگاه‌تان را بهبود می‌بخشد حتی در صورتی که از هدفون و یا یک هدست بلوتوث استفاده کنید.

 

نتیجه‌‌گیری

در این مقاله یازده راه ساده برای شخصی‌‌سازی گلکسی اس 6 اج را آموختید. این راهکارها سبب می‌‌شود تا به صورت کارآمدتر از گوشی‌‌تان استفاده کنید و همچنین با ویژگی‌هایی مانند حالت خصوصی و حالت آسان می‌‌توانید بدون نگرانی گوشی‌‌تان را در اختیار افراد دیگر قرار دهید.

 

 

 

 

منبع نوشته:joyofandroid

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *