نمودار قیمت سونی اکسپریا زد 3 تا اسفند ماه 93!

 

Xperia-Z3-Price-Chart

همانطور که می‌دانید سونی قصد دارد تا ۱۲ ماه سال را به دو قسمت تقسیم کرده و برای هر نیمه آن پرچمداری را روانه بازار کند. در نتیجه پس از معرفی اکسپریا زد۲، نسل بعدی سری زد خود را با نام اکسپریا زد ۳ در نمایشگاه IFA در برلین معرفی کرد. طولی نکشید تا این اسمارت فون زیبا و خوش ساخت سونی نیز وارد بازار کشورمان شد. حال که چند ماهی از حضورش در ایران می‌گذرد، بد نیست نگاهی به روند تغییرات قیمت سونی اکسپریا زد ۳ بیندازیم.

سونی اکسپریا زد ۳ برای نخستین بار در اولین روزهای پاییز امسال با قیمتی در حدود ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان پای به کشور گذاشت. دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که نداند چنین قیمت‌هایی تنها مختص به چند روز نخست ورود به بازار است و به زودی حباب آن خواهد ترکید و با گذشت زمان قیمتش منطقی‌تر خواهد شد. این قضیه ترکیدن حباب برای اکسپریا زد ۳ خیلی زود به وقوع پیوست تا جایی که در کمتر از ۲۰ روز از ورودش به بازار، شما می‌توانستید جدیدترین مدل معرفی شده توسط سونی را با چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روزهای اولیه ورود، بخرید! پس از آنکه قیمت این مدل به دو میلیون تومان نزدیک شد، دیگر شاهد افت خیز آنچنانی در نمودار آن نبودیم و می‌توان گفت که تقریبا به یک ثبات نسبی دست یافته است. البته در اوایل آذر ماه قیمت آن تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نیز رسید اما به دلیل نوسانات ارز دوباره با افزایش رو به رو شد. پس از این افت و خیز کوتاه هرچه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شدیم از قیمت این مدل هم کاسته می‌شد تا جایی که اکنون در آخرین روزهای سال ۹۳ می‌توانید سونی اکسپریا زد ۳ را با قیمتی در حدود یک میلیون 700 هزار تومان از بازار بخرید.

نظر شما در رابطه با قیمت این مدل چیست؟ آیا با توجه به مشخصات نزدیک اکسپریا زد ۳ با زد ۲، خرید پرچمدار نیمه اول ۲۰۱۴ منطقی‌تر نیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. محمد

    انصافا این سری از مطالبتون خیلی خوب و مفیده
    آدم میتونه خیلی چیزا رو ازش بفهمه و حساب کار دستش میاد

     
    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *