مشکلات اندروید مارشمالو و راه‌ حل آنها

CSfrVjxWIAAZpOk

اندروید مارشمالو ملکه زیبایی گوگل است که همراه با ویژگی‌های جدید و گزینه‌های متنوعی همراه شده است اما اندروید 6 دارای یک‌سری باگ‌ها نیز هست. در این مقاله مشکلات شایع این اندروید همراه با راه‌حل‌هایی برای حل این آنها رامطرح کرده‌ایم.

تخلیه باتری مارشمالو توسط وای‌فای
این یک مشکل جالب است، که کاربران به آن لقب گرگ داده‌اند. بسیاری از کاربران، اسکرین‌شات صفحه عملکرد باتری (Battery Usage) خود را در سایت قرار داده‌اند که نشان می‌دهد وای‌فای بیشترین نقش را در تخلیه باتری ایفا می‌کند. این تصاویر نشان می‌دهد که وای‌فای بر روی عمر باتری تاثیر منفی می‌گذارد. برای حل این مشکل به این قسمت Settings > Backup and reset > Network settings reset بروید، در این مرحله همه‌ داده‌های اتصال (داده‌های بلوتوث و تلفن‌همراه) را حذف کنید.

AndroidPIT-Nexus-5-Android-6-0-Marshmallow-problems-2-w782

علاوه بر این شما می‌توانید از این طریق اسکن وای‌‌فای‌‌تان را غیرفعال کنید: Settings > Location > Scanning سپس با استفاده از منوی کشویی، اسکن وای‌‌فای را خاموش کنید. حتی اگر وای‌‌فای را خاموش کنید این تابع می‌تواند در پس زمینه اسکن انجام دهد. می‌توانید از این طریق: Settings > Location > Mode > Battery saving نیز به بهینه‌‌سازی باتری‌‌تان کمک کنید.
برخی ازافراد پیشنهاد می‌‌کنند که گوشی را مجددا به حالت کارخانه ریست نمایید و از نو به وای‌‌فای متصل شوید. توصیه می‌کنیم که قبل از مواجهه با چنین مشکلاتی روش‌‌های ریست را یاد بگیرید.

تخلیه باتری عمومی مارشمالو
تخلیه باتری مهم‌‌ترین مسئله به‌روز رسانی اندروید است که پیش از این نیز مطرح بود. سریع‌‌ترین راه‌حل برای رفع تخلیه باتری، آپدیت اپلیکیشن‌هایتان برای سازگاری با نسخه جدید اندروید و سپس پاک کردن نرم‌‌افزارها و کش سیستم برای حذف داده‌های قدیمی است.
می‌توانید کش اپلیکیشن‌‌ها را جداگانه و یا در حالت کلی حذف کنید، برای اینکار از روش زیر پیروی کنید:

Settings > Apps > select app > Storage > Clear cache

و یا برای حذف کل کش از دستور زیر اقدام نمایید:

Settings > Storage and USB > Cached data > OK

androidpit-nexus5-problems-2-w782

برای پاک کردن کش سیستم، گوشی و یا تبلت خود را خاموش کنید و سپس دکمه پاور و کاهش صدا را انتخاب کنید تا منوی Fastboot را ببینید. از دکمه کاهش صدا برای برجسته کردن ریکاوری و از پاور برای انتخاب استفاده کنید. اگر شما رباتی را دیدید، دکمه پاور را نگه دارید و افزایش صدا را برای دسترسی به منوی ریکاوری، یک بار بزنید. از دکمه‌های صدا برای انتخاب حذف پارتیشن‌های کش و از دکمه پاور برای تائید استفاده نمایید. اگر دستگاه‌تان را پاکسازی نمایید می‌توانید آن را مجددا راه‌اندازی کنید که در این صورت مشکل تخلیه باتری آن حل خواهد شد.
اگر مشکل تخلیه باتری هنوز هم پس از پاکسازی کش ادامه دارد، تنها گام باقی مانده این است که به حالت کارخانه آن را ریست نمایید. ابتدا از کل اطلاعات موجود در دستگاه‌‌تان بک‌‌آپ بگیرید تا مطمئن شوید که کلیه اطلاعات و فایل‌‌هایتان امن هستند سپس به این قسمت Settings > Backup and reset > Factory data reset > Reset phone > Erase everything بروید. اگر حتی پس از راه‌اندازی مجدد سیستم و بازگرداندن اطلاعات این مشکل ادامه داشت، دوباره سیستم‌عامل مارشمالو را فلش کنید.

 androidpit-nexus5-problems-3-w782

مشکلات نصب و راه اندازی مارشمالو
اگر گوشی‌تان در هنگام نصب مارشمالو هنگ کرده است، بهترین کار این است که اندکی صبر کنید. گاهی اوقات اولین بوت، بعد از به روزرسانی مدت زمان زیادی نیاز دارد. اگر پس از مدت زمان زیادی گوشی‌تان همچنان در همان حالت بود، می‌توانید کش سیستم‌تان را طبق مراحل بالا پاکسازی و یا ریکاوری نمایید. دستگاه‌تان را ریستارت و دوباره تلاش کنید که آن را نصب کنید. اگر دوباره با چنین مشکلی روبه‌رو شدید از اطلاعات‌تان بک‌آپ بگیرید و گوشی‌تان را به حالت کارخانه ریست نمایید.

مسائل مربوط به اتصال وای‌فای مارشمالو
اگر با اتصال وای‌فای اندروید مارشمالو مشکل دارید، می‌توانید چند کار بکنید: اول حالت هواپیما را روشن/ خاموش نمایید. اگر باز هم کار نکرد، وای‌فای را خاموش کنید و گوشی‌تان را ریبوت نمایید و دوباره وای‌فای را روشن نمایید، پس از آن از نو به وای‌فای موردنظر وصل شوید. سپس مراحل زیرا را دنبال کنید:

Settings > Backup and reset > Network settings reset

ثبات مارشمالو و مسائل مربوط به عملکرد
همه‌ به‌روزرسانی‌ها در روزهای اولیه با ثبات نیستند. به همین دلیل افرادی که پیش از همه از نسخه جدید اندروید استفاده می‌‌کنند، دچار باگ‌‌ها و مشکلاتی خواهند شد؛ البته نباید صرفا با این دید به موضوع نگاه کرد، می‌‌توان گفت این افراد پیشگامانی هستند که یک خدمت عمومی انجام می‌‌دهند و با شناسایی مشکلات به‌روزرسانی جدید در اندروید به سایر کاربران و پیشرفته شدن این سیستم‌‌عامل کمک می‌‌کنند.
مشکلاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید مثل: ریبوت خودکار گوشی، قفل نرم‌‌افزار، کار کردن سنگین و رفتار عجیب و غریب دستگاه و غیره. برای اولین بار گوشی‌‌تان را به مدت یک دقیقه خاموش نمایید و سپس دوباره روشن کنید. در گام‌‌های بعدی سعی کنید مشکل موجود را شناسایی کنید و بدانید که آیا این مشکل مربوط به سیستم است یا اپلیکیشن‌‌ها.

برای شناسایی یک برنامه مشکل ساز، به حالت امن (Safe Mode) بوت شوید و دکمه پاور را به مدت طولانی نگه دارید. حالت امن تمام برنامه‌های نصب شده را غیرفعال می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید سیستم را بررسی کنید تا ببینید مشکلی ندارد و به طور طبیعی کار می‌کند. در صورتی که در حالت امن سیستم‌تان به خوبی کار کرد پس یکی از برنامه‌هایتان مشکل دارد که باید آن را پیدا کنید و حذف نمایید.
اگر اندروید مارشمالو در حالت امن باز هم ناپایدار است، پس مشکل از سیستم‌عامل است نه برنامه‌ها! می‌توانید حافظه پنهان سیستم را با پیروی از مراحل مشخص شده دربخش تخلیه باتری پاکسازی نمایید و طبق معمول آخرین چاره این است که از اطلاعات‌تان نسخه پشتیبان تهیه نمایید و آن را مجددا به حالا اولیه کارخانه تنظیم نمایید.

 androidpit-nexus5-problems-4-w782

مشکلات شارژ مارشمالو
با وجود استاندارد USB جدید مارشمالو، شارژ اندروید 6.0 مشکلات متداولی دارد. باتری برخی از دستگاه‌‌ها زود خالی می‌‌شود و برخی دیگر به سادگی شارژ نمی‌‌شوند، مارشمالو برای بهینه‌ سازی باتری گزینه‌‌هایی همچون حالت استراحت (Doze) و حالت آماده به کار (App standby) قرار داده است.
راه حل رسمی گوگل زمانی که یک دستگاه با مارشمالو شارژ نمی‌‌شود، این است که آن را به حالت کارخانه ریست نماید.

مشکلات داده تلفن‌همراه مارشمالو
اگر با اتصال به داده تلفن‌همراه با مشکلاتی مواجه شدید، سعی کنید حالت هواپیما را روشن/ خاموش نمایید، در قسمت تنظیمات سریع داده‌ تلفن‌‌همراه نیز همین کار را انجام دهید. اگر دوباره مشکل داشت خود گوشی را به مدت یک دقیقه خاموش کنید و دوباره روشن نمایید که در این صورت باید پین سیم‌‌کارت را بار دیگر وارد نمایید.
در صورتی که هنوز کار نمی‌کند شما می‌توانید سیم‌کارت را به طور کامل خارج نمایید و دوباره آن را در گوشی قرار دهید. خب پس از این که همه‌‌ این راه‌‌ها را رفتید و نتیجه نگرفتید با پشتیبان تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید.
آیا شما با مشکلات دیگری در رابطه با اندروید مارشمالو مواجه شده‌‌اید؟

منبع نوشته:androidpit

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *