پرچمداران آینده مایکروسافت به اسنپدراگون 820 مجهز می‌شوند

Microsoft 2016 Flagship

اگر اخبار تکنولوژی را دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که مایکروسافت پس از شایعات فراوان محصولات جدید خود را با نام‌های لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال معرفی کرده است. امروز در حالی که هنوز این محصولات جدید در سراسر دنیا حضور نیافته‌اند، خبر رسیده که این کمپانی در حال تست محصولات جدید ویندوزی با اسنپدراگون 820 است!

این گزارش می‌گوید که دو پرچمدار جدید ویندوزی که تا پایان سال 2016 عرضه خواهند شد، از جدیدترین چیپست کوالکام یعنی اسنپدراگون 820 بهره می‌برند. این پردازنده 64 بیتی از فناوری ۱۴ نانومتری سود می‌برد و به هسته‌های جدیدی با نام Kyro مجهز است. در این مجموعه قدرتمند آدرنو 530 نیز جای گرفته تا عهده‌دار کارهای گرافیکی باشد. گفته می‌شود که این واحد گرافیکی نسبت به آدرنو 430 که در اسنپدراگون 810 قرار داشت، در حدود 40 درصد سریع‌تر است. مایکروسافت برای خنک نگه داشتن این چیپ از همان فناوری به کار رفته در لومیا 950 ایکس ال استفاده خواهد کرد.

البته گزارش شده که ردموندی‌ها در حال کار بر روی سری جدیدی از اسمارت فون‌ها هستند که با برند سرفیس عرضه می‌شوند. این محصولات از چیپست‌های اینتل استفاده کرده و بیش از همه برای بیزنس‌من‌ها ساخته خواهند شد و احتمالا برنامه‌های Win32 را نیز اجرا خواهند کرد.

این شایعات جدید می‌گویند که اسمارت فون سرفیس در نیمه اول سال 2016 معرفی خواهند شد و ممکن است مشخصات یک محصول بالارده را نیز نداشته باشد.

نظر شما در این باره چیست؟!

 

منبع نوشته:wmpoweruser

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *