اولین اسمارت‌فون خمیده دنیا را بشناسید!

Samsung Galaxy Round (2)

این روزها تنها کافی است اخبار تکنولوژی را دنبال کنید تا این سوال در ذهن‌تان نقش بندد که آیا سرعت پیشرفت تکنولوژی از رشد یک گیاه و یا حتی بزرگ شدن یک کودک بیشتر است یا خیر؟! حقیقت این است که علم به طور غیر قابل باوری در حال پیشروی است و گویا هیچکس نیز جلودار آن نیست! زمانی مدل‌های با نمایشگر تخت گل سر سبد بازار بودند و اکنون همه چیز به سمت خمیده بودن پیش می‌رود. از گجت‌های کوچک گرفته تا تلویزیون‌های غول آسای ۵۵ اینچی! اما آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که نخستین اسمارت فونی که با بدنه و نمایشگر خمیده معرفی شد، چه نام داشت و ساخت کدام کمپانی بود؟

گلکسی راند (Galaxy Round) در اکتبر سال ۲۰۱۳ توسط کمپانی کره‌ای سامسونگ معرفی شد و نخستین مدلی بود که با نمایشگر خمیده روانه بازار می‌شد. البته درست در همان ماه کمپانی هم وطن سامسونگ یعنی ال‌جی از جی فلکس که آنهم نمایشگری خمیده داشت، پرده برداشت. حقیقتش را بخواهید حرف و حدیث در رابطه با اینکه کدام اولین هست، زیاد است اما طبق شواهد موجود گویا سامسونگ چند روزی زودتر از ال‌جی دست به کار شده و کهکشان خمیده خود را معرفی کرده است. با این حال نمی‌توان تفاوت زیادی را میان این دو قائل شد و اگر هر دو مدل یعنی گلکسی راند و جی فلکس را مشترکا در جایگاه نخست قرار دهیم، مشکلی پیش نخواهد آمد هرچند که اگر بخواهیم خیلی دقیق بگویم همان گلکسی راند اولین اسمارت‌فون خمیده دنیا است.

Samsung Galaxy Round (1)

هر دو مدل در خمیده بودن و تا حدودی زمان معرفی نیز مشترک هستند اما این دلیل نمی‌شود که تفاوتی نداشته باشند! گلکسی راند از سامسونگ بر روی بدنه خود به صورت افقی خمیدگی دارد. یعنی اگر از بخش زیرین دستگاه به آن بنگرید، خمیدگی را مشاهده خواهید کرد در حالی که جی فلکس از ال‌جی به صورت عمودی خمیده است بدین معنا که خمیدگی از بالا به پایین صورت گرفته است.

LG G Flex

از لحاظ مشخصات فنی نیز نماینده سامسونگ تا حد زیادی بهتر از رقیب عمل کرده و با اینکه هر دو مدل از اسنپدراگون ۸۰۰ سود می‌برند اما گلکسی راند ۳ گیگابایت رم را در تن و بدن خود گنجانده در حالیکه جی فلکس مدلی با رم ۲ گیگابایتی است. از لحاظ نمایشگر نیز جی فلکس با اینکه ۶ اینچی است اما رزولوشن آن پا را از اچ‌دی فراتر نمی‌گذارد اما در طرف مقابل کهکشان سامسونگ مدلی ۵٫۷ اینچی با رزولوشن فول اچ‌دی است. البته سامسونگ تاکنون نسل خمیده خود را به آن صورت که فکرش را می‌کنید ادامه نداده‌ است و تنها نوت اج را معرفی که آن هم به صورت کامل خمیده نیست در حالیکه ال‌جی همین چند وقت پیش از جی فلکس ۲ پرده برداشت که آنهم همچون برادر بزرگ‌تر خمیده است با این تفاوت که بسیار قدرتمند‌تر از گذشته شده! نظر شما در رابطه با این دو مدل چیست؟

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *